Поновлення: 16.03.2005 - 18:01
ГОЛОВНА АРХІВ КОНТАКТИ ГОСТЬОВА ПРО НАС Зробити Домашньою сторінкою  Додати в Вибране
 

ПРО ЦЕ ГОВОРЯТЬ

НОВИНИ

АНАЛІТИКА

ІНТЕРВ`Ю

ОГЛЯД ПРЕСИ

НАШІ В ДІАСПОРІ

ЦИТАTИ

ЧУТКИ

ПОЛІТИЧНА ХРЕНІКА

ТЕМА ДНЯ

ПЕРСОНАЛІЇ

РАЙОНИ ЛЬВІВЩИНИ

ВАШІ ВІДЗИВИ

Але стецьківу не хотілося їхати з києва, ...

Стецьківи мають не тільки місто, але й область. ...

Да, засрали Стецьківи місто, це правда. А ...

Хочете знати, що означає ПРП при владі? Далеко ...

Про яку ПРП як партію сьогодні може йти мова? ...

рекламаНайкращі фотографії

Всі новини України в одній стрічці

Поступ

КУПОЛ

БукІнфо

Піар

Стартова сторінка львів'ян 

    АНАЛІТИКА


“Батьківщини” блудні сини
Колишній двічі губернатор Львівщини Михайло Гладій, він же ексголова Аграрної партії, яка перед останніми виборами до Верховної ради увійшла у провладно-кучмівський блок “За ЄдУ”, потім у парламентську більшість, днями передислокувався у БЮТ, а відтак подав заяву на вступ у партію Юлії Тимошенко “Батьківщину”. За коментарем ми зателефонували у Львівську обласну партійну організацію – слухавку підняв заступник голови з ідеологічної роботи Василь Семен:

-Сумніваюся, що якесь бюро на Львівщині позитивно розгляне питання вступу у партію Михайла Васильовича. Але, якщо це станеться, скажімо, у Києві, то ми з ним будемо “партайгеноссе” і гадаю, вже тепер він матиме сумління не звільняти мене з роботи.

-А що, таке вже було?

-Після другого його “пришестя” у Львів він, я так гадаю, мав завдання заопікуватися виборами так, щоб забезпечити Кучмі парламентську більшість. Я ж тоді був першим заступником Львівської облдержтелерадіокомпанії, відповідав за програмну політику, а отже “благословив” до ефіру виготовлену телепродукцію, і, очевидно, не вписувався у команду Гладія. Їй радше підходив Ярослав Климович, якого на той час обласна прокуратура за “ліві” заробітки на телебаченні привела у суд, де вимагала чотири роки в’язниці. Правда, губернатор Михайло Гладій мав іншу думку і хотів бачити Климовича на Високому Замку, а мене безробітнім. Звільнили за статтею – “систематичне порушення трудової дисципліни” після чвертьстолітньої роботи у журналістиці!

Я не здивуюся, коли й Климович напише заяву у партію “Батьківщина”, для нього це, як кажуть, змінювати рукавички. Бачили б ви, який у нього є помаранчевий шалик! Ну а його членство в партії регіонів – це, як значиться в одному із численних інтерв’ю, він так.... рятував галицьке телебачення від розвалу.

Зрештою, може я не знаю того, що партія “Батьківщина” у свій час заслала Гладія і Климовича у ворожий табір, бо пам’ятаєте, що під час останніх виборів до парламенту “За ЄдУ” набрала три відсотки голосів галичан, а “Батьківщина” – двадцять сім.

-Тепер ваша партія популярна і, кажуть, що до вас поступають навіть есдеки та регіони?

-Це хто так каже? Це пан Кендзьор так каже. Читав і вперше від нього довідався, що в Мостиськах понад тридцять таких “орлів” влилося в наші ряди. Навіть не влилося, а наш голова Іван Денькович їх прийняв. Хоча це не робота лідера – приймати в партію – за Статутом займається бюро районних організацій, а все ж брехня пішла гуляти світом. І недаремно, бо саме у цей час починалися погодження, дискусії навколо кадрових призначень. Тому “заворушка” в “Батьківщині” була потрібна. І її організували. Нас пікетували, вимагали перевиборів бюро, блокували двері офісу, зачиняли своїми замками... Серед організаторів і учасників цього дійства бачив не лише виключених з лав “Батьківщина”, а й юнаків з символікою “Пори”, людей зі служби охорони “Нашої України”, якихось п’яних типів. Правда, були і свої. Серед них, скажімо, чоловік, який лише тиждень перед тим поступив у партію і був членом первинної організації в Дублянах, а вже в’язав ланцюгом двері офісу. Хто він такий і чому так поступав?

Мені складно відповісти також на таке питання: чому після того, як ми виключили з партії одну особу, двоє керівників “Нашої України” зі Львова підписали їй хвалебну характеристику, яка потрапила до Юлії Тимошенко. Якщо ця особа така хороша, то чому б її не взяти, скажімо, в НРУ чи УНП? Ні, вона чомусь потрібна саме в “Батьківщині”.

Ось так у “Батьківщину” повертаються “блудні сини”. Скажімо, у Самборі колишні члени нашої партії Михайло Балишин і Роман Кльофа видають себе за голів районної і міської парторганізацій, пишуть від їх імені якісь звернення, втручаються у процес кадрових призначень і це, мабуть, також комусь потрібно.
Не так давно в обласному офісі партії з’явився колишній голова Новороздільської міської парторганізації, який у свій час відмовився працювати за ідею, а тепер, через два роки, передумав, організував переворот, написав протокол, який мав би свідчити, що він знову є лідером “Батьківщини” у місті хіміків. Такі потуги спостерігаємо в інших районах і це свідчить, що “Батьківщину” як сильного конкурента на виборах 2006 року багато хто бачити не хоче. Це один бік медалі. А з другого боку, “блудні сини” шукають щілини, щоб проникати у них і мати право зайняти чільне місце у передвиборних списках кандидатів в органи представницької влади.

Ми розуміємо, що чим ближче до парламентських виборів 2006 року, тим більший тиск доведеться витримувати.

-Прозвучала думка на установчому з’їзді Народного Союзу “Наша Україна”, що й тепер ви плануєте йти на вибори у блоці?

-Це тільки думка одного з членів партії. А тим часом ми знаємо, що не вперше ті політичні сили, з якими ми гуртувалися, ставлять нас в положення молодшого брата.

-Молодшої сестри?

-Так, попелюшки. Коли треба працювати, тоді партіє “Батьківщино” вперед збирати підписи, працювати в комісіях, спостерігачами, їхати на Схід... Чи знаєте які області було закріплено за “Батьківщиною” під час президентських виборів? Донецьку, Луганську, Дніпропетровську... Чи не тому, щоб згодом сказати, мовляв, вони хочуть посад, кажуть про якісь квоти, а який вони дали результат під час виборів у своїх областях?..

І ось результат: в апараті Львівської облдержадміністрації ми не отримали жодної посади. Лише в одному районі наш представник став керівником держадміністрації. Не беруться до уваги наші пропозиції навіть на посади у нижчих структурах. А ще з уст достойників звучать неправдиві коментарі, що, мовляв “Батьківщина” подає кандидатів на посади без вищої освіти. Ось така політика! Тому ми й думаємо-гадаємо, що треба робити? Організовувати і проводити акції протесту? Немов би соромно: ми ж разом боролися за перемогу. З другого боку, ніби й треба це робити, бо ми не змогли вибороти ще справедливість.

Ось тепер самі й судіть, чи за таких умов матиме бажання “Батьківщина” блокуватися? Чи ближчою їй буде приказка: як собі постелимо, так і виспимося. Зрештою, хто сказав, що владу випрошують? Відомо ж, що її беруть.
, 09.03.2005 - 19:13
  ГОЛОВНААРХІВКОНТАКТИГОСТЬОВАПРО НАС
© Vgolos.lviv.ua. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.

Думка редакції може не збігатися з думкою авторів.
Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації,
наведеної в нередакційних матеріалах.