Поновлення: 04.04.2005 - 10:01
ГОЛОВНА АРХІВ КОНТАКТИ ГОСТЬОВА ПРО НАС Зробити Домашньою сторінкою  Додати в Вибране
 

ПРО ЦЕ ГОВОРЯТЬ

НОВИНИ

АНАЛІТИКА

ІНТЕРВ`Ю

ОГЛЯД ПРЕСИ

НАШІ В ДІАСПОРІ

ЦИТАTИ

ЧУТКИ

ПОЛІТИЧНА ХРЕНІКА

ТЕМА ДНЯ

ПЕРСОНАЛІЇ

РАЙОНИ ЛЬВІВЩИНИ

ВАШІ ВІДЗИВИ

Дуже смішно, дуже! Не уявляєте, хабарники ...

Сьогодні здається весь світ сумує з приводу ...

Не переживай! Власник Самонемочі ніколи не ...

Я собі навіть не уявляю, що Львовом може ...

А на посаду Золочівської державної податкової ...

рекламаНайкращі фотографії

Всі новини України в одній стрічці

Поступ

КУПОЛ

БукІнфо

Піар

Стартова сторінка львів'ян 

    АНАЛІТИКА


Зловживання в УМВСУ у Львівській області
У 1998 році, за протекцією першого заступника начальника УМВСУ у Львівській області полковника міліції Скиби Я.Д., заступником начальника Миколаївського РВ УМВСУ був призначений підполковник міліції Івахів М.П. Перебуваючи на цій посаді п. Івахів М.П. побудував та оформив на знайомих цілу низку магазинів. В основному в магазинах продаються труни та похоронна атрибутика. Продажем займається з 1998 року до сьогоднішнього часу. До продажі залучаються навіть працівники міліції. Один магазин знаходиться в приміщенні музею воїнів УПА. Частину цього приміщення він забрав у музею зловживаючи службовим становищем. Це може підтвердити кожен житель міста Миколаєва, працівники міської та районної Рад.

Для виготовлення трун використовувалось навіть приміщення столярного цеху Бірської середньої школи Миколаївського району. Івахів М.П. володіє часткою майна в кредитній спілці та кафе "Пельменна" у місті Миколаєві. Це все працює під особистим прикритим полковника міліції Скиби Я.Д.

За так званий "бізнес", після перевірки працівниками ВВБ МВС України в серпні 2003 року, Колегії УМВСУ було рекомендовано підполковника міліції Івахіва М.П. понизити в посаді. Але за поданням п. Скиби Я.Д. замість його пониження в проект рішення Колегії було включено для пониження в посаді першого заступника Миколаївського РВ УМВСУ підполковника міліції Машоняка Р.І., що можуть підтвердити працівники ВВБ МВС та УМВСУ

Після цієї перевірки пана Івахіва М.П. п. Скиба Я.Д. відправив на лікарняний, шукаючи йому роботу в іншому райвідділі міліції. Наказом по УМВСУ за особистим підписом п. Скиби Я.Д. з нього знято раніше накладене дисциплінарне стягнення за ніби-то належну охорону громадського порядку під час проведення авто-ралі з нагоди свята Дня незалежності України 24 серпня 2003 року, хоча Івахіва М.П. гам зовсім не було, а він перебував на лікарняному. Цей наказ зберігається в канцеляріях Миколаївського РВ та УМСВУ У вересні 2003 року пана Івахіва М.П. за протекцією п. Скиби Я.Д. призначають заступником начальника Шевченківського РВ УМСВУ міста Львова. Він переходить туди на роботу, забираючи з собою службову автомашину ВАЗ - 2105 згідно наказу УМСВУ. хоча автомашина була виділена для Миколаївського РВ УМСВУ. Накази також знаходяться в канцеляріях.

В січні 2004 року п. Івахіва М. П. призначають начальником Миколаївського РВУМСВУ, звільнивши з посади начальника РВ п. Дроня З.С.. котрий попрацював на цій посаді всього 2 місяці. Знову ж таки за протекцією п. Скиби Я.Д.

Протягом травня - липня 2004 року п. Івахів М.П. для п. Скиби Я.Д. будує дачу в престижному місці в районі озера "Байкал" Миколаївського району, хоча п. Скиба Я.Д. в районі не проживає і родичів там не має. До будівництва залучатись працівники РВ УМСВУ, зокрема заступник начальника п. Денис С.П., начальник паспортного відділення Донецький І.М.. всі працівники ВДАІ. Всі це можуть підтвердити. Службова автомашина РВ УМСВУ ВАЗ - 21099 в цей час займалась тільки постачанням будівельників та продуктів харчування на будівництво дачі п. Скиби Я.Д. На час будівництва дачі цією автомашиною користувався тільки начальник паспортного відділення Донецький І. М. хоча наказу про закріплення за ним автомашини по райвідділу не було. А використане пальне списувалось ніби-то на службові цілі. Шляхові листи зберігаються в фінчастини РВ. Сьогодні зазначена дача цілодобово охороняється сторожами за рахунок керівників Миколаївського РВ УМСВУ.

12 липня 2004 року у день св. Петра, з нагоди закінчення будівництва дачі там була влаштована п'янка на якій був особисто п. Скиба Я.Д., а також особи котрі помагали в будівництві.

Будівельні матеріали (основна маса) доставлялись на будівництво дачі з Миколаїв-Львівського КБК (голова правління Артимко Т.Н.) за цінами таких, що вже були у вжитку. Артимко Т.Н.ніби то комусь про цей факт розповів і пп.. Івахів М.П. та Денис С.П. влаштували йому скандал.
В серпні 2004 року на п. Артимко був скоєний розбійний напад. Нападаючі в кількості трьох чоловік були в масках, потерпілий був побитий, з нього зірвали золоті речі, а також забрали мобільний телефон та гроші. П. Артимко звертався з цього приводу до п. Івахіва М.П., але останній цього факту не зареєстрував і тяжкий злочин приховав. Це може підтвердити потерпілий.

Влітку 2004 року в місті Новий Розділ була пограбована квартира головного бухгалтера МП "Арніка", але цей злочин так само був укритий. Це може підтвердити потерпіла.

Протягом 2004 року п. [вахівом було організоване масове вирубування лісу в районі сіл В. Горожана та Колодруби. Це можуть підтвердити лісники лісництва.

У вересні - жовтні 2004 року п. Івахів М.П. разом з головою Миколаївської міської Ради Адамчуком І.М. продали приміщення гаражів де зберігались службові автомашини РВ УМСВУ і знаходилось приміщення дільничних інспекторів міліції та кімната прийому громадян. Приміщення продали підприємцям Бутковському та Максимовичу. Раніше ці гаражі належали пожежній частині. Замість узаконення їх за РВ УМСВУ, їх продано, а службовий автотранспорт опинився на вулиці. Це можуть підтвердити як підприємці так і працівники РВ УМСВУ.

29 липня 2003 року п. Івахів, будучи п'яним, влаштував бійку в черговій частині РВ. Це можуть підтвердити колишній працівник капітан міліції Ільницький В.І., міліціонер - водій Шийка Г.М., заступник начальника п. Павлишин І.Ф. та теперішній заступник начальника Жидачівського РВ УМСВУ п. Гребінь А.В.

Під час виборчого процесу Президента України п. Івахів віддавав працівникам райвідділу накази фальсифікувати вибори, збираючи відкріпні талони на користь провладного кандидата в президенти Януковича В.Ф. Івахів підтримував тісні стосунки з колишнім прес-секретарем Януковича В.Ф п. Герман-Стеців, котра родом з одного села із дружиною п. Івахів М.П. До роботи по фальсифікації він залучив заступника начальника РВ УМСВУ по роботі з персоналом підполковника міліції Михальського Я.В. Останньому здали фальшиві відкріпні талони всі заступники начальника, всі працівники ВДАІ, працівники ВКР, частина працівників ВДІН, ТУ, чергової частини Новороздільського МВМ. Це можуть підтвердити працівники ВДАІ:
- АндресЮ.І
- Рудий Р.І.
- Калінінчук Б.А.

Колишні працівники РВ УМСВУ котрі в кінці 2004 року відправлені на пенсію з ініціативи п. Івахіва М.П.:
- Ільницький В. І.
- Духнич Б.Є.
- Мисик Я.М.


Керівництвом УМВСУ у Львівській області було поставлено завдання начальникам всіх підрозділів до виборів Президента України особливу увагу звернути і націлити особовий склад шляхом збирання відкріпних талонів у родин працівників міліції та знайомих, фальсифікувати подання голосів на користь кандидата від влади Януковича Віктора Федоровича.

Від Львівського УМВСУ цю роботу очолив перший заступник начальника УМВСУ - начальник штабу Скиба Ярослав Дмитрович. Він особисто взяв на контроль всю роботу серед працівників міліції Львівської області.

П. Скиба Я.С. довірив цю роботу відданим йому начальникам РВ УМВСУ у Львівській області, котрі з його ініціативи були призначені начальниками РВ УМВСУ.

Це особливо довірялось начальнику Сокальського РВ УМВСУ підполковнику міліції Герману, начальнику Миколаївського РВ УМВСУ підполковнику міліції Івахіву, начальнику Жидачівського РВ УМВСУ полковнику міліції Комару, начальнику Стрийського РВ УМВСУ підполковнику міліції Кріт, заступнику начальника УБОЗ УМВСУ полковнику міліції Бедрило, першому заступнику начальника Пустомитівського РВ УМВСУ Лейнику.

Після першого туру виборів Президента України до 31 жовтня 2004р., у Львівській області більше 90 відсотка голосів набрав Ющенко В.А. Пан Скиба Я.Д, на початку листопада 2004 року провів в Миколаївському РВ УМВСУ кущову нараду з начальниками Миколаївського, Стрийського, Жидачівського, Сколівського, Дрогобицького РВ УМВСУ на якій поставив конкретне завдання фальсифікувати повторні вибори на користь провладного кандидата Януковича В.Ф. за рахунок маніпуляції відкріпними талонами.

Ця зустріч відбулася під приводом презентації книги чи статті виданої полковником міліції Скибою Я.Д. Після цього ввечері всі вищевказані міліцейські керівники були запрошені на фуршет в Миколаївський ресторан "Дністер". Фуршет тривав до пізньої ночі.

Аналогічні кущові наради проводились по всій області.
До повторних виборів Президента України 21 листопада 2004 року керівники міліції міських та районних УМВСУ чинили посилений тиск на працівників міліції з метою явної фальсифікації. Наприклад, начальник Миколаївського РВ УМВСУ підполковник міліції Івахів, при прийнятті та здачі чергування ставив запитання конкретному працівнику: "За кого будеш голосувати". При відповіді працівника "Не знаю", Івахів твердо казав, що працівник міліції повинен відповідати так: "Я, вся сім'я, 100 завербованих мною працівників будуть голосувати за Януковича" і заставляв кожного працівника повторювати ці слова вголос, інколи обзиваючи деяких міліціонерів "бидлом".
Так тривало щоденно, навіть при зустрічі з працівниками у кабінетах, черговій частині, коридорах.

Використовуючи службове положення, таку саму роботу він проводив і серед керівників підприємств.

На 21 листопада 2004 року звідкись в нього були „ліві" відкріпні талони, а також частково такі відкріпні талони були отримані Івахівим у голови окружної виборчої дільниці Аверіна Миколи Івановича.

П. Івахів примусив всіх своїх заступників, а також начальників служб, зібрати такі талони і особисто 21.11.2004 року відвозив їх в установи виконання покарань, де вони вкидались в скриньки до голосування.

Йому було простіше вдаватися до таких махінацій через те, що він раніше працював в цій системі і знає багатьох керівників установ. В закритих установах провести вкидання відкріпних талонів легше, непомітніше і безпечніше.

Подібні махінації проведені начальником Сокальського РВ УМВСУ Германом привело до бурного невдоволення працівників РВ УМВСУ, якими було подано колективну скаргу на злочинні дії свого начальника і заступника начальника ОУ УМВСУ полковника міліції Скиби Я.Д. Ця скарга в даний час знаходиться на контролі та перевірці у Львівській облдержадміністрації, але п. Герман чомусь продовжує очолювати Сокальський РВ УМВСУ.

Начальник Стрийського РВ УМВСУ Кріп схиляв до фальсифікації не тільки працівників міліції, але й працівників податкової інспекції.
У зв’язку з відмовою вдаватися до фальсифікації талонами при підготовці до виборів 21 листопада 2004 р., виник конфлікт начальника Жидачівського РВ УМВСУ Комара з заступником начальника РВ по громадській безпеці, якому Комар С. І. наказував збирати відкріпні посвідчення та віддавати йомуПід безпосереднім керівництвом полковника міліції Скиби Я.Д., Івахів М.П. разом з начальником ВДБЕЗ Рудницьким О. вручали довіреним особами жовті листки , які вони мали непомітно вкинути до виборчих урн. Листки були стандартної форми , без будь - яких позначень . Дані листки мали вкидатися по одному на виборчу урну. За неперевіреною інформацією ці листки були просочені певною хімічною речовиною ,внаслідок чого мали вплинути на чорнило ручок, або загорітися.

Також були видані ручки із чорнилом, написи зроблені яким через деякий час зникають. Такі ручки по 10 штук вручались кожному начальнику райвідділу міліції безпосередньо Рудницьким О. в присутності Сала О. М. і Скиби Я.Д.
Євген Таліпов, перший секретар ЛОО СПУ , 02.03.2005 - 11:11
( 8 )
  ГОЛОВНААРХІВКОНТАКТИГОСТЬОВАПРО НАС
© Vgolos.lviv.ua. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.

Думка редакції може не збігатися з думкою авторів.
Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації,
наведеної в нередакційних матеріалах.