Поновлення: 01.04.2004 - 17:38
ГОЛОВНА АРХІВ КОНТАКТИ ГОСТЬОВА ПРО НАС
 

ПРО ЦЕ ГОВОРЯТЬ

НОВИНИ

АНАЛІТИКА

ІНТЕРВ`Ю

ОГЛЯД ПРЕСИ

НАШІ В ДІАСПОРІ

ЦИТАTИ

ЧУТКИ

ПОЛІТИЧНА ХРЕНІКА

ТЕМА ДНЯ

ПЕРСОНАЛІЇ

РАЙОНИ ЛЬВІВЩИНИ

ВАШІ ВІДЗИВИ

Не секрет, що новітній „Поступ” експлуатує...

Даний матеріал під рубрику "аналітика"...

Tekst horoshij, ale nezakinchenyj. Treba...

2 mih Argumenty?

на цьому сайті аналітика походить від слова...

реклама


Найкращі фотографії

Всі новини України в одній стрічці

Поступ

КУПОЛ

Піар

Стартова сторінка львів'ян

 

    АНАЛІТИКА


Буняка ніхто не любить. Але всі готові терпіти?
Наш парадоксальний мер ляпнув, що підвищення тарифів є благом для львів’ян. Львів'яни не проти того, щоб платити за воду більше, але ... абсолютна більшість жителів міста отримують воду за жорстким графіком: три години зранку і три години ввечері, а платять за неї найвищу ціну в Україні. Тому народ зовсім справедливо ставить запитання: куди йдуть наші гроші і чому на 44% підвищують ціну на воду, якої реально в кранах немає?

Завтра має відбутися сесія міськради, на якій депутати спробують не дозволити Бунякові підняти тарифи. У випадку, якщо їм це вдасться, Любомир Буняк погрожує зняти з себе відповідальність за водопостачання (характерно, що піти у відставку він уже не погрожує).
Спробуємо у переддень сесії розглянути розклад політичних сил у міській раді через призму ставлення політичних партій і груп до „водяної політики” нашого мера.

Якими б не були результати щодо голосування про тарифи, на наш погляд, міський голова потрапляє в ситуацію, при якій з’являється дуже реальна загроза ініціювання його відставки як з одного, так і з іншого боку. Питання про подолання вето мера на тарифи може стати детонатором у іншій історії ― його відставки. Адже по-перше, припустимо, що ні СДПУ(о), ні особисто голова ДПА України у Львівській області Мирослав Хом'як, не пробачили мерові „здачу” останнього під час вересневого візиту Ющенка, коли міськрада проголосувала за недовіру Хом’яку, як керівникові ДПІ міста Львова. Тоді таке голосування стало результатом торгу між Буняком і «НУ». Думаємо, що вдруге есдеки такого не допустять, тим більше, що мова сьогодні йде не про якогось Хом'яка, а про президентські вибори. Вони на власному досвіді давно переконалися, що будь-які домовленості з Буняком нічого не варті, він не контрольований.

З іншого боку, „НУ” також опинилася у досить складній ситуації з огляду як на проблеми загальнополітичного масштабу, так і місцеві обставини. Отож в голосі їхніх керівників вже не відчувається попередньої впевненості в тому, що питання відставки Буняка не буде поставлене до порядку денного.

На цю ситуацію накладається ще ряд конфліктів, про які мова піде нижче

Конфлікт між Буняком і Димінським

За протестом профспілок не виключено стоїть народний депутат Петро Димінський. Боротьба проти підвищення тарифів на воду в даній ситуації є фрагментом у його боротьбі за відставку Любомира Буняка.
Петро Димінський хоче, але не може отримати від міста безкоштовно у власність ФК «Карпати» стадіон «Україна» та іншу інфраструктуру, необхідну для розвитку футбольного клубу. Буняк не збирається дарувати олігархові міське майно. Свого часу він заявив Димінському, що той може купити ці об'єкти на загальних підставах. Минулого тижня на нараді стосовно проблем львівського футболу, що відбувалася в облдержадміністрації, Димінський зопалу сказав, що якби йому віддали усе, що він просить, то він за рік дасть львів'янам воду (Іншими словами, зробить те саме, що й Буняк, але вдвічі швидше).
Не секрет, що Димінський тісно пов’язаний з осередком НРУ у Львові. З іншого боку, також відомо, що керівник ЛКО НРУ Ярослав Кендзьор є виходцем із профспілкового руху. Так що за протестом профспілок чітко проглядаються Димінський з Кендзьором. Реальна мета ― наблизити відставку Буняка. Цікаво, що 11 березня в акції протесту профспілок з народних депутатів брав участь тільки Кендзьор.

Конфлікт між Буняком і фракцією «Наша Україна» у міськраді

Спочатку Буняка реально підтримувала велика частина фракції «НУ», чотири з п'яти партійних груп: (ПРП, УНП, ХДС, і «Батьківщина»). Проти Буняка завжди послідовно виступав Кендзьор і НРУ –найчисельніша партійна група в складі фракції „НУ”. НРУ і Кендзьор не терплять Буняка тому, що протягом першого ж року свого головування той усунув з міськради усіх їхніх людей (команду Куйбіди). Фактично перемога Буняка означала поразку НРУ – найвпливовішої партії в місті. Кендзьор жадає реваншу. Зауважимо, що комфортності його ситуації можна позаздрити: отримує фінансову підтримку Димінського за те, що робив би й безкоштовно.

Останнім часом проти Буняка виступила й УНП. Депутати від ПРП також невдоволені Буняком, тобто велика частина «НУ» сьогодні налаштована проти Буняка. В основі більшості конфліктів між ними і Буняком, як ми розуміємо, реально лежать грошові питання: надання земельних ділянок, проведення тендерів на покупку устаткування та ін. питання, про які, як правило, преса не пише.

Остаточне оформлення протесту проти Буняка в середовищі «НУ» саме і засвідчило голосування по тарифах на воду. Це перший випадок за два роки, коли фракція «НУ» і частина позафракційних депутатів виявили таку одностайність у неприйнятті дій Буняка. Раніше мера критикували, але коли доходило до голосування, то його ініціативи, як правило, проходили якщо не з першого, то з другого або третього разу. Але…

Загальноукраїнський політичний контекст

СДПУ(о) і ДПА у Львові ведуть посилену роботу спрямовану на ослабленню фракції «НУ» у Львівській міськраді (питання формування виборчих комісій на президентських виборах). Буняк також кровно зацікавлений у тому, щоб ослабити «НУ», особливо ту її частину, що співробітничає з Димінським у міськраді. Під удар потрапляють найперше підприємці і чиновники.

В останні два-три тижні реальне співвідношення сил у міськраді різко змінилося не на користь «Нашої України». Усього у Львівській міськраді 90 депутатів. Фактично фракція «НУ» скоротилася з більш ніж 60 до 54 депутатів, а депутатська група «Наш Львів», за якою стоїть СДПУ(о) і ДПА, виросла з 21 до 28-31 депутатів. Є підстави припускати, що відтік депутатів із фракції «НУ» ще не закінчився. З фракції під тиском Буняка можуть вийти ще близько 8-10 чоловік, що залежать від мера. Саме Буняк ініціював створення депутатської групи «Разом» (зараз до неї увійшли 4 депутатів), що фактично стає власником «золотої акції» у міськраді. Якщо чисельність групи зросте, то «НУ» остаточно втратить більшість у міськраді. Зміни в співвідношенні сил ще не оформлено де-юре.

Загальноукраїнський контекст розвитку політичної ситуації накладає свій відбиток і на дії фракції «НУ» у міськраді. Відомо, що центральний штаб „НУ” націлює на те, що перевибори мера у Львові до президентських виборів не вигідні для «НУ». Однак, відзначений нами вище сформований союз Буняка і СДПУ(о)-ДПІ та пов’язані з цим зміни в складі міськради, докорінно змінюють ситуацію. Як стало відомо, 16 березня до Львова приїжджав Роман Безсмертний, котрий під час зустрічі з Буняком намагався вирішити питання тиску у міськраді на депутатів «НУ». Торг простий: «НУ» не долає вето на тарифи, а Буняк припиняє відтік депутатів із фракції «НУ» до вирішення питання про формування виборчих комісій. Але якщо навіть вдалося домовитися, то Буняк реально не зуміє виконати і ніколи не виконає умови «НУ», тому що з іншого боку на нього значно переконливіше впливають ДПІ та СДПУ(о).

Отож «НУ» доведеться шукати баланс між стратегічними цілями і практичними інтересами своїх членів і чимось жертвувати.
Василь Кукубіда , 17.03.2004 - 15:02
  ГОЛОВНААРХІВКОНТАКТИГОСТЬОВАПРО НАС
© Vgolos.lviv.ua. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.

Думка редакції може не збігатися з думкою авторів.
Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації,
наведеної в нередакційних матеріалах.