Поновлення: 01.04.2004 - 17:38
ГОЛОВНА АРХІВ КОНТАКТИ ГОСТЬОВА ПРО НАС
 

ПРО ЦЕ ГОВОРЯТЬ

НОВИНИ

АНАЛІТИКА

ІНТЕРВ`Ю

ОГЛЯД ПРЕСИ

НАШІ В ДІАСПОРІ

ЦИТАTИ

ЧУТКИ

ПОЛІТИЧНА ХРЕНІКА

ТЕМА ДНЯ

ПЕРСОНАЛІЇ

РАЙОНИ ЛЬВІВЩИНИ

ВАШІ ВІДЗИВИ

Не секрет, що новітній „Поступ” експлуатує...

Даний матеріал під рубрику "аналітика"...

Tekst horoshij, ale nezakinchenyj. Treba...

2 mih Argumenty?

на цьому сайті аналітика походить від слова...

реклама


Найкращі фотографії

Всі новини України в одній стрічці

Поступ

КУПОЛ

Піар

Стартова сторінка львів'ян

 

    АНАЛІТИКА


“Політична реформа” – бунт проти свободи і здорового глузду
Останні 2-3 роки суспільство тероризують з “політичною реформою”, але пропозиції щодо неї постійно змінюються. Тобто відсутні чіткі положення, які б варто донести до суспільства, і переконати в доцільності їх прийняття. Основна причина “політичної реформи” – зберегти чинну владу. Це, до речі, неодноразово відкрито заявлялось представниками “більшості”.

“Опозиціонери”, які її підтримують, фактично сприяють збереженню існуючої влади, незважаючи на весь демагогічний крик. Це теж природно. Підтримують “політичну реформу” ті “опозиціонери, які свідомо і підсвідомо сумують за радянською владою, іншими словами за тоталітаризмом. Сучасна влада є втіленням основних елементів тоталітаризму – обмеження особистої і політичної свободи громадян, їх економічної самостійності, при одночасному зростанні контролю різноманітних структур (не завжди навіть державних), за їх поведінкою і поглядами. Пануюча влада і підтримуюча її “опозиція” прагнуть законсервувати існуючий стан речей, який можна назвати “номенклатурним капіталізмом”, коли тільки використовуються наявні виробничі і людські ресурси. Влада не творить нової, сучасної економіки а радше свідомо прагне до її деградації. Так, в Україні використовується тільки 18% виплавленого металу, що не забезпечує навіть відновлення існуючих засобів виробництва та підтримання інфраструктури в працездатному стані. Ще один факт – на оздоровлення чиновництва виділяється у 3 рази більше коштів ніж на розвиток науки. Такий стан речей влаштовує обидві сторони – владу і ліву “опозицію”. Влада має можливість безконтрольно використовувати ресурси суспільства суто для покращення власного матеріального становища.

“Номенклатурний капіталізм” – нагромаджувати багатства не переймаючись ефективністю виробництва, продуктивністю праці, зростанням доходів населення. Навпаки, краще щоб доходи були мізерними, це робить суспільство більше маніпульованим, схильним до корупції і продажності. Ліва “опозиція” свідомо виконує декоративну роль “протестуючих” і заважає тим силам, котрі прагнуть до реального реформування політичних інститутів та питань власності. Бо заможним громадянам України, з почуттям власної гідності чужими будуть політичні маргінали. І це дійсно бунт проти “відкритого суспільства”, в якому визначальним фактором успіху є свідома праця відповідального індивіда а не милість начальника.

“Політтехнологи”, які думають, що вони вміло маніпулюють стереотипами і тугою за “розвинутим соціалізмом” самі перебувають у полоні ілюзій. Успіх “більшовиків” забезпечить деградацію підприємництва, базованого на конкуренції та політичних структурах здатних опонувати владі. Це дозволить поставити суспільство під владний контроль, як було за СРСР. Відповідно, і наслідки будуть такі самі: політична й економічна криза. Але не за 70-80 років, а за 10-15. Цинізм пронизує не тільки владну верхівку, а все суспільство. Без суттєвих стимулів ніхто працювати не буде, а репресії очікуваної ефективності не дадуть. Відновлення СРСР у вигляді ЄЕП теж буде мати негативні наслідки для самого ініціатора – Росії. Про нерозуміння нею дійсного стану речей свідчить вже той факт, що новий прем’єр Росії своїми основними пріоритетами визначив адміністративну реформу і збільшення витрат на озброєння. Скільки вже було тих райагропромів, газпромів, райгусок і райяєць а імперію не вберегли. А за “гонку озброєнь” Захід буде щиро вдячний. Таке запропонувати для економіки країни, чий ВВП становить тільки 8% від ВВП США міг тільки агент ЦРУ.

Реформування України у європейську державу дозволило б подолати імперські комплекси сусідньої держави. В іншому випадку можливість реалізувати демократичний проект знову буде перервано, як це вже робили “політичні реформатори” Іван ІV, Петро І, Ленін. Геополітичний простір, що претендує на “оригінальність” просто стане сировинним і людським придатком країн “золотого мільярда”. Не через їх зловорожість а тому, що в них є свобода і здоровий глузд, а в нас – закомплексована влада, нездатна до прийняття відповідальних рішень. Усі її останні заходи це істерика, а не програма дій для подолання кризи.
Вдовичин Ігор , 15.03.2004 - 19:29
  ГОЛОВНААРХІВКОНТАКТИГОСТЬОВАПРО НАС
© Vgolos.lviv.ua. Використання матеріалів з обов'язковим посиланням.

Думка редакції може не збігатися з думкою авторів.
Редакція також не несе відповідальності за істинність інформації,
наведеної в нередакційних матеріалах.