Вхід|Реєстрація

Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Подорожі захищають від депресії та інфаркту – вчені

Четвер, 19 Грудень, 2013 - 23:30

Подорожі роблять позитивний вплив на здоров'я літніх людей, знижуючи ризик депресії та інфаркту, а також сприяють мозковій активності.

Такий висновок зробили фахівці в ході дослідження, проведеного Всесвітньою асамблеєю з проблем старіння і Американським центром пенсійних досліджень у партнерстві з Асоціацією туризму США.

Згідно з отриманими даними, туристичні вилазки людей у віці з погляду фізичного та розумового навантаження можна порівняти з відвідуванням музеїв і розгадуванням кросвордів - вони однаково допомагають зберегти ясність розуму і гнучкість мислення.»Якщо не молодість, то принаймні здоров'я», - скромно уточнюють автори.

Як приклади благотворного впливу вони наводять такі цифри: жінки, які вирушають у подорож лише раз на шість років або рідше, схильні до більшого ризику серцевого нападу або інфаркту, ніж жінки, що беруть відпустку двічі на рік. У чоловіків, які не беруть щорічну відпустку, вища вірогідність смерті в результаті серцевого нападу чи інших серцевих недуг.

Додатковим козирем експерти вказали на оперативність благотворного впливу пізнавальних поїздок на виснажені трудовими буднями тіло і розум мандрівника - у 89% з них вже через день-два після початку вояжу відзначається значне зниження напруги і вихід із пригніченого стану.

Згідно з отриманими даними, можливість побачити світ вважається одним з двох найпотужніших стимулів для економії коштів і якнайшвидшого виходу на пенсію, конкуруючи тільки з можливістю більше часу приділяти сім'ї та друзям. Так, сім з десяти опитаних американців готові урізати витрати заради того, щоб накопичити на подорож. Майже половина (47%) назвали туристичні поїздки не розкішшю, а необхідністю.

На питання про мету подорожі опитані найчастіше відповідали «Втекти від усього» і «Розслабитися і отримати задоволення». Трохи менша кількість людей відправляються в поїздки, щоб поспілкуватися з людьми, дізнатися щось нове, підтримати здоров'я. Їздити світом, щоб підняти продуктивність праці або познайомитися з новими людьми, готові одиниці.

Джерело: Кореспондент