Вхід|Реєстрація

Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

ЦРУ оприлюднить засекречену частину доповіді про теракти 11 вересня

Неділя, 12 Червень, 2016 - 18:07

У засекреченої частини доповіді про розслідування терактів в США 11 вересня 2001 року немає прямих доказів причетності до нападів уряду Саудівської Аравії.

Про це заявив в інтерв'ю телеканалу Al Arabiya директор ЦРУ Джон Бреннан, передає lenta.ru.

«Після 11 вересня комісія ретельно перевірила твердження про причетність Саудівської Аравії і її уряду. Висновок [членів комісії] був наступним: немає ніяких доказів, які б вказували на те, що саудівський уряд або його окремі високопоставлені чиновники в індивідуальному порядку підтримали напади 11 вересня», – сказав директор ЦРУ, зазначивши, що протягом останніх 15 років Ер Ріяд був серед кращих партнерів США по боротьбі з тероризмом.

Бреннан також допустив, що 28-сторінкова засекречена частина доповіді про теракти 9/11 буде оприлюднена найближчим часом, і сам підтримав дану можливість.

12 травня колишній міністр ВМС США і член комісії з розслідування терактів 11 вересня Джон Леман заявив, що офіційні особи Саудівської Аравії підтримували терористів. Він також виступив за якнайшвидшу публікацію засекреченої частини доповіді комісії з розслідування терактів 11 вересня, запропонувавши викреслити з неї частину імен підозрюваних, чия вина згодом не підтвердилася.

12 квітня сенатори закликали президента США Барака Обаму оприлюднити засекречену частину звіту про теракти 11 вересня. Документ, підготовлений двопартійною комісією і опублікований в 2003 році, налічує понад 800 сторінок. Майже весь текст знаходиться у відкритому доступі, за винятком останнього розділу на 28 сторінках, який був негайно засекречений з міркувань національної безпеки.