Вхід|Реєстрація

Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Трамп схвалив перші поставки летальної зброї Україні - WP

Четвер, 21 Грудень, 2017 - 02:51

Адміністрація президента США Дональда Трампа схвалила перші поставки летальної зброї Україні, пише The Washington Post з посиланням на обізнані джерела в американському уряді.

За інформацією джерел, Держдепартамент раніше в цьому місяці схвалив комерційну ліцензію, що дозволяє експорт крупнокаліберних снайперських гвинтівок Barrett M107A1, а також боєприпасів і запчастин до них на суму $41,5 млн. Видання пояснює, що поставки цього виду озброєнь "дозволять усунути певну вразливість українських сил, які борються з підтримуваними Росією сепаратистами "в двох східних" республіках".

Джерела газети звертають увагу на те, що дозволу на експорт більш важкого озброєння, в тому числі переносних протитанкових ракетних комплексів Javelin, влада США не дала.

"Я радий, що адміністрація схвалила продаж оборонної летальної зброї Україні. Це рішення було підтримано Конгресом у законі, прийнятому три роки тому, і відображає нашу прихильність України перед обличчям агресії з боку Росії", - наводить видання слова сенатора Боба Коркера, республіканця від штату Теннесі.

Як зазначає ще одне джерело газети в адміністрації, Трамп особисто схвалив рішення видати ліцензію на продаж після того, як йому було представлено письмове рішення міністра оборони Джеймса Меттіса і держсекретаря Рекса Тіллерсона.

Експерти і офіційні особи заявили, що рішення Трампа було зваженим - він не схвалив все, що вимагали українці, але, тим не менш, схвалив перший продаж летальної зброї, що є значною зміною підходу його адміністрації і політики США в цілому.

"Ми перетнули Рубікон, це летальна зброя, і я передбачаю, що буде ще", - сказав один з представників конгресу.

У повідомленні наголошується, що адміністрація Трампа повідомила провідні комітети Конгресу про продаж 13 грудня, але не публікувала ніяких публічних заяв.