Вхід|Реєстрація

Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Рішення Радбезу ООН: Росія повинна вивести свої війська

П'ятниця, 3 Лютий, 2017 - 02:48

На засіданні Ради безпеки ООН у зв'язку із загостренням ситуації на Донбасі представники країн Європи і США закликали до політичного вирішення конфлікту і виконання Мінських угод.

Про це повідомляє112 Україна.

"Потрібно, щоб Росія припинила озброювати сепаратистів і вивела свої війська, зокрема з Криму", - сказав постійний представник Великобританії в ООН Метью Рикрофт. Він зазначив, що слова Росії розходяться з діями і потрібно, щоб Москва почала виконувати Мінськ.

Представник Франції Франсуа Деларт зазначив, що мета - це відновлення Україною контролю над територією у рамках міжнародно визнаних кордонів, у тому числі Кримом. Він сказав, що разом з Німеччиною в рамках нормандського формату, Франція сприятиме політичному вирішенню конфлікту.

Деларт закликав Росію вплинути на бойовиків для припинення вогню.

Представник України в ООН Володимир Єльченко повідомив останню інформацію про ситуацію на Донбасі, зокрема в Авдіївці, і показав фотографію загиблого військового Андрія Кизила.

"Смерть кожного солдата ще один шрам на душі України. Це 26-річний офіцер убитий біля Авдіївки. Подивіться в його очі!", - сказав Єльченко.

Заступник генсека ООН з гуманітарних питань Стівен О'брайен заявив про готовність ООН допомогти евакуйованим із Авдіївки цивільним.

До політичного вирішення конфлікту і припинення ескалації закликали також представники Італії, Данії, Китаю, Єгипту, Сенегалу та інші.

Представник Росії Віталій Чуркін відкинув усі звинувачення і заявив, що за рахунок ескалації Україна нібито хоче відмовитися від виконання мінських угод.