Вхід|Реєстрація

Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Білоруський телеканал опублікував відео допиту українського журналіста Шаройка

Вівторок, 21 Листопад, 2017 - 05:24

Білоруський державний телеканал продемонстрував фрагмент відео нібито допиту затриманого в Мінську кореспондента Українського радіо Павла Шаройка.

У сюжеті білоруського телеканалу ОНТ, опублікованого в YouTube, демонструються відео затримання журналіста і фрагмент запису "допиту", де "розвідник називає свого координатора".

Під час так званого допиту Шаройко розповідає, що в 2016 році його "перевели з відділу, який займався журналістами, які працюють під прикриттям, до відділу, де працюють дипломати під прикриттям".

Раніше в КДБ Білорусі заявили, що затриманий український журналіст Павло Шаройко визнав, що є кадровим співробітником розвідки України.

У КДБ звинувачують Шаройка в "створенні у республіці агентурної мережі". Шаройко нібито створив агентурну мережу з числа громадян Білорусі, які за грошову винагороду виконували його завдання зі збору відомостей розвідувального характеру у військово-політичній сфері.

У білоруському відомстві також заявили, що Шаройко підтвердив, що координацію його розвідувальної діяльності здійснював співробітник ГУР Міноборони України Скворцов І.В., який діяв під прикриттям посади радника посольства України в Білорусі. Пізніше Ігоря Скворцова оголосили в Білорусі персоною нон грата.Українська сторона відкликала Скворцова з Мінська.

Нагадаємо, про затримання Шаройка стало відомо 17 листопада. Фактично ж його затримали в Мінську за підозрою в "шпигунстві" ще 25 жовтня.

Головне розвідувальне управління Міноборони України підтвердило, що Шаройко працював у відомстві на посаді глави прес-служби і в 2009 році звільнився за станом здоров'я.