Вхід|Реєстрація

Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

В Україні російському шпигуну дали 9 років

Середа, 22 Квітень, 2015 - 16:51
Деснянський районний суд Чернігова засудив громадянина Росії до дев’яти років позбавлення волі за шпигунство.

Деснянський районний суд Чернігова засудив громадянина Росії до дев’яти років позбавлення волі за шпигунство.

Як інформує прес-центр СБ України, російського шпигуна викрила Служба безпеки України в березні минулого року. Контррозвідники затримали його на гарячому – з військовою документацією під грифом «таємно».

Під чужим прізвищем іноземець виконував в Україні завдання з незаконного збору таємних відомостей у сфері розробки військових технологій і виготовлення товарів військового призначення. Для цього він намагався завербувати когось з українських військовослужбовців.

Для прикриття шпигун використовував посвідчення громадської організації, що опікується питаннями боротьби з корупцією. Спілкуючись з активістами, він вивідував інформацію про українських правоохоронців та чиновників, шукав «компромат».

Під час обшуку в помешканні зловмисника співробітники СБУ вилучили карабін «Мосіна» з оптичним прицілом, набої до стрілецької зброї, тротилову шашку.

Досудове слідство за ч. 1 ст. 114 (шпигунство) та за ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України провадили слідчі СБУ.

Згідно з висновком експерта з питань державної таємниці, інформація, яку збирав іноземець, належить до відомостей, розголошення яких створює загрозу національним інтересам та безпеці держави.

 

ЗА ТЕМОЮ