Вхід|Реєстрація

Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

ФРН не бачить протиріч у словах свого посла про вибори на Донбасі

Середа, 8 Лютий, 2017 - 18:45
Вибори на Донбасі можуть відбутися лише за умови, коли про їхню модальність домовляться Київ і Москва.

Вибори на Донбасі можуть відбутися лише за умови, коли про їхню модальність домовляться Київ і Москва.

Про таку думку офіційного Берліну поінформував офіційний представник МЗС ФРН Мартін Шефер, пише Укрінформ.

«Звичайно, такі регіональні вибори, за умовами Мінських угод, тільки тоді можуть бути проведені, коли обидві сторони досягнуть розуміння щодо їхніх модальностей», — сказав Шефер.

Разом з тим, він не бачить протиріччя між офіційною позицією Берліна та словами посла ФРН в Україні Ернста Райхеля, сказаних ним напередодні в одному з інтерв'ю.

«В жодному разі це не суперечить нашій позиції: наші зусилля спрямовані на те, щоб повернути Україні суверенітет над усією її територією. На це спрямовані й Мінські домовленості», — зазначив німецький дипломат МЗС.

Шефер також додав, що процес регіональних виборів — це важливий крок щодо відновлення демократії й верховенства права на Сході України. Він також наголосив, що згідно з Угодами, відновлення контролю над кордоном має стати завершенням процесу, що складається з 13 пунктів.

«Хочу ще раз підкреслити, що ніхто, включно з нашим послом у Києві, не має анінайменших сумнівів у тому, хто кінець кінцем несе відповідальність за розв'язування цього конфлікту. Ніхто в уряді не сумнівається, що для сепаратистів на Донбасі існує логістична, фінансова й військова допомога з Росії», — сказав Шефер.

На прохання прокоментувати слова Райхеля про наявність російських військ на Донбасі, він сказав, що «не може стверджувати, що такі регулярні війська є на займаних сепаратистами територіях».

Водночас, Шефер запевнив, що федеральний уряд загалом включно із канцлером, міністром закордонних справ, а також послом в Україні направляє свої зусилля на те, щоб досягнути залагодження конфлікту й виконання Мінських домовленостей 2015 року, під якими підписалися й президенти України та Росії.

«Це наша політична мета і мотив для нас у Києві, Берліні, на зустрічах Нормандської четвірки», — резюмував офіційний представник МЗС Німеччини. 

Як уже писав Вголос, посол Німеччини в Україні Ернст Райхель в інтерв'ю РБК-Україна, що відсутність російських військ не є обов'язковою умовою проведення виборів на Донбасі.

Згодом, Посла Німеччини в Україні Ернста Райхеля викликали до МЗС для пояснень щодо його заяв у інтерв'ю українському інформаційному ресурсові.

Пізніше у ФРН прокоментували слова їхнього посла про вибори на Донбасі.