Вхід|Реєстрація

Єдина країна - Единая Страна!

 Єдина країна - Единая Страна!

Андрій Черненко Порошенко пропонує зробити 14 жовтня Днем захисника вітчизни

П'ятниця, 20 Лютий, 2015 - 18:31

Президент України Петро Порошенко пропонує встановити 14 жовтня Днем захисника вітчизни і зробити його вихідним.

Відповідний законопроект президент вніс в парламент.

«Частину першу статті 73 Кодексу законів про працю України (Відомості Верховної Ради УРСР, 1971 р., додаток до № 50, ст. 375 із наступними змінами) доповнити абзацом такого змісту: «14 жовтня – День захисника України», - сказано в законопроекті.

«З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості 14 жовтня 2014 року видано Указ Президента України № 806, яким установлено День захисника України, що відзначатиметься щорічно 14 жовтня. При цьому скасовано Указ Президента України від 23 лютого 1999 року № 202 «Про День захисника Вітчизни», - йдеться в пояснювальній записці до проекту.

«14 жовтня також відзначається велике релігійне свято – Покрова Пресвятої Богородиці. Завдяки шанобливому ставленню українського козацтва за цим святом закріпилася ще й друга назва – Козацька Покрова, а у свідомості народу воно почало асоціюватися з такими поняттями, як військова честь, звитяга, мужність та лицарство. Указом Президента України від 7 серпня 1999 року № 966 14 жовтня – у день свята Покрови Пречистої Богородиці – встановлено День українського козацтва. У XX столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Армія Української Народної Республіки та Українська повстанська армія. У роки Другої світової війни, попри всю радянську атеїстичну пропаганду, багато українців – солдат радянської армії перед боєм з нацистами зверталися до Господа та Діви Марії з молитвою про порятунок та перемогу», - наголошено в документі.

 

ЗА ТЕМОЮ

Революція гідності.Ціна Свободи
Хронологія подій 18 – 22 лютого 2014

18.30У Львові внаслідок вибуху загорілись казарми «Беркуту»

У Львові внаслідок вибуху загорілись казарми «Беркуту» на вул. Трускавецькій.

19.30У Хмельницьку заарештували голову обласної СБУ

Військова прокуратура порушила кримінальну справу проти голови обласної СБУ за фактом стрілянини по мирних протестувальниках.

20.00На Майдані перебуває 10 тисяч громадян

На Майдані Незалежності у Києві перебуває близько 10 тисяч громадян.